Joomla! Türkçe Eğitim ve Destek

"Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması milli hissin inkişafında başlıca müessirdir. Türk dili dillerin en zenginlerindendir; yeter ki bu dil şuurla işlensin."

Mustafa Kemal Atatürk

Buradasınız:  Anasayfa Makaleler Makaleler
Makaleler
Joomla! 3.3.5 Yayınlandı! PDF Yazdır e-Posta

Joomla! 3.3 Bir çok hatanın düzeltildiği ve yeniliğin yapıldığı, bugüne kadar ki en kararlı Joomla! sürümü yayınlandı.

Başta güvenlik için olmak üzere birçok iyileştirmenin yapıldığı bu yeni sürümü kullanabilmeniz için sunucunuzdaki PHP sürümünün 5.3.10 ve üzeri olması gerekmektedir. Yeni sürüme yükseltme yapamayanlar için 2014 yılının Ekim ayına kadar güvenlik desteği uzatılmıştır.

Devamını oku...
 
Joomla! 3.2.4 Yayınlandı! PDF Yazdır e-Posta

Joomla! 3.0Joomla! Projesi yeni 3.x sürümünün indirilmeye hazır olduğunu ve önceki sürümler ile uyumlu olduğunu bildirmekten onur duymaktadır.

2.5.x sürümü kullanıcıları bu sürüme yükseltmek istemeyebilirler. İhtiyaçlarına bağlı olarak 2.5.x ya da 3.x sürümünü tercih edebilirler. Eğer 3.x sürümünü kullanmaya karar verirseniz, 3.5 sürümü yayınlanana kadar her altı ayda bir güncelleme yapmanız gerekebilir.

Devamını oku...
 
Joomla! 2.5.26 Yayınlandı! PDF Yazdır e-Posta

Joomla! 2.5Joomla Projesi ek özellikler ve kolay güncelleme seçenekleri içeren 2.5 sürümünün indirilmeye uygun olduğunu duyurdu.

Gelişmiş arama, Joomla çekirdek kodları ve eklentiler için otomatik güncelleme bildirimleri gibi birçok yeni özellikleri ile Joomla artık Microsoft SQL Server ve diğer veritabanlarını da desteklemektedir.

Devamını oku...
 
Teşekkürler PDF Yazdır e-Posta

Bugün Joomla'nın 5. doğumgünü.

1 Eylül 2005 tarihinde joomla.org siteleri hizmete girdi. O güne kadar, Joomla! ismi dünyada hiç bilinmiyordu. Bu ekran görüntüsü hizmete girmeden önceki Google sonuçlarını yansıtmaktadır:

Devamını oku...
 
GNU Genel Kamu Lisansı (GPL) Sürüm 2 PDF Yazdır e-Posta

GNU Genel Kamu Lisansı (GPL)Bu, GNU Genel Kamu Lisansının (GPL) Türkçe'ye gayrıresmi çevirisidir. Bu çeviri Free Software Foundation tarafından yayınlanmamış olup GNU GPL kullanan yazılımların dağıtım şartlarını belirleme açısından hukuki bağlayıcılığı yoktur. Hukuki açıdan yalnızca GNU GPL'in İngilizce metni bağlayıcıdır. Bu çeviri, Türkçe kullanıcılarının GNU GPL'i daha iyi anlayabilmeleri için hazırlanmıştır.

Devamını oku...