Joomla! Türkçe Eğitim ve Destek

"Terim bulmakta güçlüğe rastlamıyoruz. Bizim Fin dilinde sözcük kökleri ve ekleri çoktur; fakat Türk dilindekiler kadar bol değildir. Türk dilinde bilimsel terimler yapmak çok daha kolay olurdu. Çünkü Türk dilinde söz haznesi çok zengin olduğu gibi, ekler aracılığı ile yeni söz yapmak bu dilin ruh ve yapısına uygundur."

Finlandiyalı bilimadamı G. Ramsted

Buradasınız:  Anasayfa Makaleler Joomla!® 1.6 Yayınlandı!
Joomla!® 1.6 Yayınlandı! PDF Yazdır e-Posta

Joomla! 1.6Joomla 1.6.0 artık indirilebilir. Bu yeni Joomla sürümü daha fazla güç, denetim ve seçenek içerir. Uygulama yeniden oluşturulmuştur. Bu son Joomla dağıtımı küçük, orta ve büyük boyutta işletmeleri memnun etmek üzere yapılandırılmış, modern ve güçlü bir içerik yönetim sistemidir.

Joomla 1.6 son kullanıcılar ve site yöneticileri için aşağıdaki özellikleri de içeren bir çok yeni özellik barındırmaktadır:  • Yapılandırılabilir kullanıcı grupları ve seviye görünümleri ile içerik görüntüleme ve düzenleme için ince erişim denetimleri
  • Basit tek seviyeden karışık çoklu seviye kategorilere kadar kullanıcı tanımlı kategori yapısı
  • Kurulumdaki yenilikler tek seferde birden fazla eklenti kurulumuna ve tek tıklama ile güncellemeye izin verir
  • Çok dilli siteleri kolayca oluşturmak için gelişmiş dil desteği
  • Modülleri görüntülendikleri yerlere göre daha fazla kontrol altına alma ve yayınlanmasının başlatılması ve bitirilmesi
  • Yeni taze şablonlar ve arama motorları için dahi iyi görünüm
  • Şablon biçemleri aracılığıyla daha fazla yaratıcı denetimler
  • Yüzlerce ek özellik, iş akışını ve üretkenliği yola sokma

Joomla 1.6 geliştiricileri tasarım, kurulum ve güncellemeler ile daha hızlı eklenti oluşturacaklar. Gelişmiş ve zengin API'ler mevcut ve yeni pazarlara genişleme için yeni fırsatlar sağlayacak.

Biçem geliştirmeleri grafik tasarımcılarına mükemmel web siteleri yaratmaları için daha fazla kontrol ve esneklik vermektedir. Tasarımcılar daha işlevsel, erişilebilir ve daha kolay kullanılabilir yönetici alanları için tüm Joomla Yönetici özelliklerini kullanabilirler. Bağımsız yönetici şablonları özel ihtiyaçlara göre kullanıcılara atanabilir.

Daha fazlasını öğrenmek ya da kendi Joomla 1.6 web sitenizi oluşturmaya başlamak için joomla.org/16 adresini ziyaret ediniz ve dünyanın en popüler, özgür, açık kaynak içerik yönetim sistemini indiriniz.

Sizi, Joomla 1.6 sürümünün yayınlanmasını kutlamak için Joomla projesine katılmaya davet ediyoruz. En önemlisi de, son (kararlı) sürümü hazırlamakta emeği geçen tüm gönüllüleri tebrik ediyoruz.

Joomla! 1.6.0 Türkçe dil dosyaları JoomlaCode ve sitemizde yayınlanmıştır. Öneri ve istekleriniz için sitemizde Yardım > Geri Besleme menüsünü kullanabilirsiniz. Joomla! 1.6.0 için Türkçe dil dosyalarını indirmek istiyorsanız burayı tıklatınız.

Joomla! 1.6.0 için henüz bir paket yayınlamadık. Türkçe dil dosyalarını kullanabilir ya da Türkçe Joomla! 1.5.22 paket dosyasını burayı tıklatarak indirebilirsiniz.